Burslar


 

     Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Bursları

      

 

30. ECCMID Kongresi Bursu / Fransa

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti’nin Değerli Genç Araştırmacıları,

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak en önemli misyonumuz, ülkemizdeki genç araştırmacılara eğitim desteği vermektir. 18-21 Nisan 2020 tarihleri arasında Paris-Fransa’da düzenlenecek olan 30th European Congress of Clinical Microbiology & Infectious Diseases (ECCMID) Kongresi için ikisi ESCMID biri TMC tarafından karşılanmak üzere derneğimiz üyesi üç genç araştırmacıya kongreye kayıt, buna ek olarak konaklama ve ulaşım giderleri için 500 Euro destek verilecektir.

Burs başvuru şartları;

- 40 yaşın altında olmak

- TMC ve ESCMID (Young scientist) üyesi olmak

- ECCMID 2020’de sunulmak üzere kabul edilmiş bildirisi olmak

- Daha önce TMC Burs desteğinden yararlanmamış olmak

Burs başvurusunda bulunmak isteyen genç araştırmacıların istenilen koşulları sağlandıklarına dair belgelerini, etkinlik başvuru formunu ve ayrıntılı özgeçmişlerini 8 Şubat 2020 tarihine kadar tmc@tmc-online.org adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvurular, oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilip desteklenmesine karar verilen üç araştırmacı 9 Şubat 2020 tarihinde açıklanacaktır.

Saygılarımızla,

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti

Yönetim Kurulu

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

“3rd International Human Microbiota: In Health and Diseases” Kongresi Kayıt ve Konaklama Bursu

Değerli Üyelerimiz,

“3rd International Human Microbiota: In Health and Diseases Kongresi 07-09 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen kongrenin destekleyicileri arasında Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti de bulunmaktadır. Yaşamın en büyüleyici gizemlerinden biri olan mikrobiyota, son yılların en önemli ve hızla gelişen araştırma alanlarından biridir.

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti olarak en önemli misyonumuz, ülkemizdeki genç araştırmacılara eğitim desteği vermektir. Bu amaçla, “3rd International Human Microbiota: In Health and Diseases Kongresi’ne bildiri ile katılacak olan beş üyemize katılım ve konaklama bursu vereceğiz.

Saygılarımızla,

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti

Yönetim Kurulu

http://www.mikrobiyota2019.org

 

Burs Koşulları:

  • Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti üyesi olmak.
  • Kongreye bildiri ile katılmak.
  • Yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık öğrencisi olmak.
  • Burs başvuru formunun tmc@tmc-online.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Not:

  • Burslar Kongre Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenecektir.
  • Konaklama kongre oteli dışından TMC Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek bir otelde olabilecektir.

Burs başvuru formu için tıklayınız.

 

Yurt Dışı (Fransa / Lyon) Eğitim Bursu

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti’nin Genç Araştırmacıları,

 
Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti olarak en önemli misyonumuzu ülkemizdeki genç araştırmacılara eğitim desteği vermek olarak belirlemiştik. Bu amaca uygun olarak, 38. Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Kongresi’nde 100 genç araştırmacıya katılım ve konaklama desteği sağladık. FEMS’in ve özel sektörün katkılarıyla bu sayı 115’e ulaştı.
 
Teknolojinin her alanında yaşanan gelişmeler, çalışma alanımızda da önemli değişikliklere yol açmaktadır. Yeni nesil dizileme sistemleri ile gelişen omik yaklaşımlar, biyoinformatik analizleri mikrobiyoloji bilimi için de zorunlu hale getirmiştir. Ayrıca, biriken açık erişimli verilerin analizi için geliştirilen veri madenciliği yöntemlerinin öğrenilmesi, çalışma tasarımları ve hipotez kurma açısından önem taşımaktadır. Tüm bunlarla birlikte geliştirilen inovatif yöntemler, laboratuvarlarımızda hızla yerini almaktadır. Tüm bu gelişmeler ışığında, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti olarak yeni teknolojileri ve inovatif yaklaşımları içeren bir dizi eğitim ve kurs planladık.
 
Planlanan kurs ve eğitimlerin ilk adımı olarak, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti ve bioMérieux iş birliği ile “geleceğin inovatif laboratuvarı konseptinin” yer aldığı bioMérieux Training Centre’a 15-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında üç günlük bir eğitim programı düzenliyoruz. Fransa’nın Lyon şehrinde bulunan bioMérieux Campus’e sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Özellikle inovatif teknolojiler ve ürün geliştirme ile ilgilenen tıpta uzmanlık ya da doktora asistanlarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu programa beş kişi kabul edilecektir. Eğitim süresince katılımcıların tüm ulaşım ve konaklama masrafları bioMérieux tarafından karşılanacaktır. Eğitim programına ilişkin detayları ekte yer alan dosyada bulabilirsiniz.
 
Katılmak isteyen araştırmacıların ekte yer alan formu doldurup, öz geçmişlerini de ekleyerek en geç 10 Mayıs 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar tmc@tmc-online.org adresine göndermesi gerekmektedir. Başvurular oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecektir.
 
Saygılarımızla
Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti
Yönetim Kurulu
 

 

 

American Society for Microbiology (ASM) Bursları

 
ASM, öğretim üyeleri ve öğrenciler için iki tür burs vermektedir.  Bunlardan birisi, bölüme bir seminer, çalıştay veya kısa bir kurs vermek üzere yurt dışından bir bilim adamının davet edilmesini destekleyen "Professorship Program"dır.
 
İkincisi  ise en az 6 hafta süre ile bir asistan ya da yeni doktoralı bir elemanın yurt dışında araştırma yapmasına olanak sağlayan "Fellowship Program: Research Funding for Early Career Scientists  " bursudur.
 
Başvuru koşulları ve ayrıntılara http://www.asm.org/international/professorship
 
ve http://www.asm.org/international/fellowship adreslerinden ulaşılabilir.
 
Not: Burslara başvuru için ASM üyesi olma koşulu aranmamakta, TMC"ye üye olmak yeterli sayılmaktadır.
 
Prof.Dr.Deniz Gür
ASM Türkiye Temsilcisi
dgur@hacettepe.edu.tr
 

 

\"\"

 

 

 
FEMS Bursları Başvuru Tarihleri
 
Değerli üyelerimiz,

Federation of European Microbiological Societies (FEMS) genç araştırıcılar ve diğer bilim insanları için çeşitli burslar vermektedir. Burslar için gerekli bilgilere aşağıda bağlantı adreslerinden ulaşılabilir. Araştırma bursları ve ulusal kongre bursu başvuruları için gerekli belgelerin FEMS adresine son başvuru tarihinden önce gönderilmesi gerekmektedir.

FEMS Ulusal ve Bölgesel Kongre Destek Bursları:Ulusal veya Bölgesel Kongre düzenleyicileri için destek burslarıdır.

Son başvuru tarihleri: 15 Aralık (Kongre bir sonraki yıl 1 Ocak-30 Haziran arasında yapılacaksa) ve 1 Haziran  (Kongre tarihi 1 Temmuz -30 Aralık arasındaysa)  

FEMS Araştırma Bursları: Son başvuru tarihleri: 1 Aralık ve 15 Haziran

Bu burslara başvuracak adayların 36 yaşından küçük olması ve Derneğimiz üyesi olması gereklidir.

FEMS Ziyaretçi Bilim Insanı bursları: 1 Aralık ve 15 Haziran  Kongre ve toplantı katılımları için destek burslarıdır. 

FEMS İleri Araştırma Bursları: Başvurunun en geç 1 Ekim'de FEMS merkez ofisine ulaştırılması gereklidir. 

Bu bursa başvuracak adayların 36 yaşından küçük olması, Derneğimiz üyesi olması, doktora programını son 3 yıl içinde tamamlamış olması gerekmektedir. Diğer koşullar için:

FEMS web adresi: http://www.fems-microbiology.org/

FEMS Delegesi
Prof.Dr. Özgür Kurt
E-mail:
oz1605@hotmail.com
Tel: 0532 686 10 88